Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lwówek Śląski -jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska

 
Lwówek Śląski-jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska.Kronikarze podają jako datę rozpoczęcia budowy książęcego zamku w Lwówku rok 1140.W roku 1209 książę Henryk I Brodaty nadał Lwówkowi prawo warzenia piwa i prawo mili(stosowany w średniowieczu przywilej handlowy, zgodnie z którym na terenie o szerokości jednej mili wokół miasta wszystkie znajdujące się tam targi, kramy, składy (np. sukna), jatki, piekarnie i karczmy musiały być własnością miasta). więcej informacji na blogu gabi-ostatniaprosta.blogspot.com/2014/08/lwowek.html

 


Gabriela Kalinowska-Czakon.
 
Data pliku video: 2014-08-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lwówecki

Powiat lwówecki – powiat znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego siedzibą jest Lwówek Śląski. Należą do niego gminy Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń oraz miasta Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń.

Do najbardziej znanych miejsc, które zachęcają turystów, są: szesnastowieczny kościół cmentarny p.w. św. Wawrzyńca w Gryfowie Śląskim, mury obronne w tym samym mieście, ruiny zamku w Proszówce, park i pałac w Rząsinach, pałac w Nielestnie i wiele innych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola