Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lwówek Ślaski "Oblicza miasta. Zmiany w architekturze Powiatu Lwóweckiego"

 
Film prezentujący wybrane widoki i zabytki Lwówka Śląskiego przed wojną i obecnie. To niezwykła podróż sentymentalna dla mieszkańców miasta, uczniów i wszystkich zainteresowanych. Lwówek Śląski zmienił się ogromnie, tym bardziej warto próbować zachować i utrwalić jego poprzednie oblicze. Materiału dostarczyły przedwojenne pocztówki zachowane w zbiorach Placówki Historyczno - Muzealnej działającej przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lwówku Śląskim oraz autora współczesnych zdjęć - Zbigniewa Ruty. Film został wykonany jako uzupełnienie wystawy "Oblicza miasta. Zmiany w architekturze Powiatu Lwóweckiego" zorganizowanej w ramach realizacji projektu "Bogactwo Ziemi Lwóweckiej" w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko -- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 


PiMBPLwowekSlaski
 
Data pliku video: 2013-05-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lwówecki

Powiat lwówecki – powiat znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego siedzibą jest Lwówek Śląski. Należą do niego gminy Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń oraz miasta Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń.

Do najbardziej znanych miejsc, które zachęcają turystów, są: szesnastowieczny kościół cmentarny p.w. św. Wawrzyńca w Gryfowie Śląskim, mury obronne w tym samym mieście, ruiny zamku w Proszówce, park i pałac w Rząsinach, pałac w Nielestnie i wiele innych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola